Tazminatınızı Alın

TAZMİNATLARINIZI ALIN !!!

Bir trafik kazası sonucunda aracınız maddi hasar görmüş ise aracınızda meydana gelen değer kaybı tazminatını, onarım masraflarını yahut aracınız pert olmuş ise 2.el piyasa değerini tam olarak almak yasal hakkınızdır.

Araç Değer Kaybı Nedir?

Aracımın Değer Kaybı Tazminatını Nasıl Alırım?

Aracınızın karıştığı trafik kazası sonucunda; aracın ikinci el piyasa değerinde azalma (zarar) meydana gelmektedir. Aracınızda meydana gelen bu zarara “değer kaybı” denir. Kendi sigortalarınızı bozmadan (kullanmadan) değer kaybı tazminatınızı alabilmek için bizden yardım alabilirsiniz.

Onarım Masrafı Nedir?

Aracımın Onarım Masraflarını Nasıl Alırım?

Trafik kazasından sonra aracınızın tamiri, parça değişimi, boya, işçilik vs. gibi her türlü masraflara “onarım masrafı” denir. Kendi sigortalarınızı bozmadan (kullanmadan) onarım masraflarınızı alabilirsiniz.

Kaza esnasında aracınızın “Kasko Sigortası” olmayabilir ya da kasko sigortanızı bozmak istemeyebilirsiniz. Yani hasarsızlık indiriminizi korumak isteyebilirsiniz. Bu durumda dikkatli olunmalı ve onarım masraflarınızı karşı taraftaki aracın sigortasından alabilirsiniz. İster aracınızı tamir edip faturanızı aldıktan sonra bu fatura bedelini, isterseniz de tamir etmeden evvel ne kadara tamir edileceğine ilişkin eksper raporu ile belirlenen onarım bedelini tazmin edebilmek için bizden yardım alabilirsiniz.

Aracın Pert Olması Nedir?

Aracım Pert Oldu İse Ne Yapabilirim?

Aracın onarım masraflarının aracın değerini aşması halinde araç tam hasara uğramış sayılır ve buna kısaca “pert” denilmektedir. Aracınızın pert olması halinde sigorta şirketi size aracınızın ikinci el piyasa değerini ödemektedir. Ancak, bazı durumlarda sigorta şirketi 2.el piyasa değerini düşük tespit ederek eksik ödeme yapmaktadır. İşte bu durumda tazminatınızın tamamını alabilmek için bizden yardım alabilirsiniz.

Kazada Benim de Kusurum Var.

Yine de Tazminatımı Alabilir miyim?

Yukarıda sayılan tazminatlarınızı alabilmek için kazada yüzde yüz kusursuz olmanız gerekmez. Kusurun bir kısmı sizde bulunsa dahi tazminatlarınızı alabilirsiniz. Fark şuradadır; alacağınız tazminat miktarı karşı tarafın kusuru oranında size ödenecektir.

Başvuru (Zamanaşımı) Süresi Var mıdır?

Yukarıda sayılan tazminat konuları için zamanaşımı süresi (2) yıldır.
Son iki (2) yıl içerisinde uğradığınız bu tür zararlara ilişkin tazminatlarınızı – sigorta poliçeniz bozulmadan – tazmin edebilmek için bize başvurabilirsiniz.